Par tabaku, refleksiem un aromātu Tobacco & Mandarin

Ir brīži, kad nenormāli gribas uzpīpēt. Vairāk tieši rituāla dēļ, kurš neizdzēšami iegravēts smadzenēs reizē ar bērnībā skatītajām melnbaltajām kinofilmām. Nezinu kā jums, bet man Pavlova reflekss darbojas nevainojami un skatoties, piemēram, seriālu Mad Men bija jācīnās visiem spēkiem, lai nepagrābtu vienā rokā cigareti, bet otrā – viskija glāzi. Laimīgā kārtā pieliekamajā nekas tāds sen vairs neglabājas. Mans organisms ir tik tālu attīrījies, ka pat viens tabakas dūmiņš, kurš ielavās pa atslēgas caurumu no kāpņu telpas, manī izraisa pretīgumu. Labprāt pīpētu gaisa cigaretes, bet kamēr tādas nav izgudrotas, jāiztiek ar smaržām. Tobacco & Mandarin aromāts, kas iznācis Jo Malone limitētās Bloomsbery sērijas ietvaros, ir tieši tas, kas vajadzīgs pie rīta kafijas.

Mani šis aromāts uzrunā vispirms jau spirgto, uzmundrinošo citrusa nošu dēļ. Pirmais akords ļoti atgādina kaut ko no maniem mīļajiem Hermes aromātiem. Tabaka, kas sajūtama mazliet vēlāk, smaržo nevis dūmaini, bet līdzīgi, kā iebāžot degunu tinamās tabakas paciņā. Tā ir tāda salda smarža, kurai nav nekādas līdzības ar, piemēram, Etat Libre d’Orange Jasmin et Cigarette, kurš gan arī man ļoti patīk. Citrusa aromāts, protams, izgaist ātri un reizē ar tabaku parādās arī kaut kas mēbeļu pulēšanas vaskam līdzīgs. Tā kā T&M ir odekolons (tāpat kā visi citi Jo Malone aromāti), visas šīs notis ir vieglas, neuzkrītošas un nekaitinošas, kas padara šīs smaržas lieliski piemērotas valkāšanai jebkurā darba vietā (pat valsts iestādē) kā sievietēm, tā vīriešiem. Man patīk arī pudelītes nelielais izmērs un šīs limitētās līnijas mākslinieciskais noformējums, ak jā – un cena par 30 ml pudelīti ir vien 55 eiro. Pudelīti viegli iemest līdzi somā un uzņemt dopingu, kad vien ir tāda nepieciešamība.

Tīri teorētiski Jo Malone zīmols man paticis vienmēr, bet līdz šim neviens aromāts mani tik personiski neuzrunāja. Konkrēti nevaru nosaukt, bet vairāki it kā patīkami ziedu aromāti, beigās tomēr izmeta manu nīsto sintētisko muskusu un sāka smaržot lēti. Unikāls ir zīmola koncepts, kas piedāvā jaukt aromātus (ne pudelītē, bet uz savas ādas), izvēloties vienu pamatsmaržu, kuru attiecīgi padarīt svaigāku vai siltāku ar diviem citiem aromātiem. Šādā veidā aromātus var kombinēt krustu šķērsu, jo katrs no tiem atsevišķi ir visai minimālistisks. Jo Malone kā veiksmīgu britu nišas brendu nesen nopirka Estee Lauder kompānija, tāpēc zīmola izplatība arvien pieaug. Līdz Rīgai gan neviens šo zīmolu vēl nav atvedis… Aromātu autore līdz šim bija Kristīne Nāgele (Christina Nagel), kura 2016. gadā kļuva par Žana Kloda Ellenas pēcteci Hermes, kad viņš aizgāja pensijā, tāpēc Tobacco & Mandarin jau pieder parfimēra Yann Vasnier (nezinu kā pareizi latviskot šo francūzi) paletei. Izskatās, ka vajadzēs šim degunam pasekot cītīgāk, jo vairāki viņa radīti aromāti jau pievērsuši manu uzmanību. No pārējiem limitētās līnijas aromātiem Milānas La Rinascente veikalā bija pieejami četri. Cik atceros, arī Leather& Arthemisia man tīri labi gāja pie sirds.

Galu galā esmu ļoti priecīga par to, ka manu Tobacco& Mandarin pudelīti tā arī neviens neiekāroja, kad es vājuma brīdī, mēģināju to pārdot, lai iegādātos pienu un maizi. Jo pāris pūtienu aromāta, tikpat labi kā cigarete, lieliski nomāc izsalkumu. Bez tam, smaržas, tāpat kā mūzika, ir barība dvēselei.

 

Šis ieraksts tika publicēts Bez tēmas. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *