L’Artisan Perfumeur Dzing! – mans piemīlīgais, maigais zvērs

Dzing!2

L’Artisan aromāts Dzing! bija viens no  pirmajiem, kuru, salasījusies sajūsminātās parfīmfanu atsauksmes, nolēmu pasūtināt internetā. eBay veikalā netrūkst gudrinieku, kas iemanās atskrūvēt smaržu flakoniņus un pārliet dārgo dziru mazākās pudelītēs, lai pārdotu citiem interesentiem.  Jau pēc pāris nedēļām saņēmu savā pastkastītē paciņu ar 10 ml pudelīti, uz kuras bija uzlīmēts pašdarināts uzrakstiņš Dzing! Sūtītājs bija vēl īpaši papūlējies, pievienojot nelielu vēstulīti ar tekstu «This is a great perfume! Enjoy it!»

Diemžēl līdz izbaudīšanai bija tālu – pirmā sastapšanās ar Dzing! manī izraisīja pamatīgu vilšanos – «un tas ir tas, par ko visi ir tādā starā?» Kaut kas saldi tvanīgi smacīgs, lai neteiktu – pretīgs, nedaudz gumijots ar ugunskura dūmu piegaršu. Zinot šī aromāta vēsturi, un to, ka sākotnējais Olīvijas Džakobeti (Olivia Giacobetti) radītās kompozīcijas nosaukums bijis Désir de Cirque, es burtiski sajutu uzvējojam putekļus no cirka arēnas samta aizkariem. Laimīgā kārtā nekas līdzīgs aromātam, kurš valda Rīgas Cirkā, neuzvējoja, tomēr nopūtos – nu, nē, paldies… un nobāzu pudelīti atvilktnē, norakstot šo neveiksmi uz pirmo kucēnu rēķina.

Tad kāpēc es vispār par to rakstu? Tāpēc, ka pateicoties Dzing!, es saņēmu savu pirmo parfīmfanes mācību – nekad neizdari tālejošus secinājumus pēc pirmās iepazīšanās ar aromātu. Vienmēr dod smaržām vismaz vēl vienu iespēju! Šobrīd Dzing! ir kļuvis par mana ikvakara rituāla neatņemamu sastāvdaļu.  Tas pieglaužas man kā pūkains zvērs, nomierinoši murrā un es ierušinos ar degunu viņa siltajā skaustā, arī pati sajūtoties kā kaķis, kurš meklē midziņu, kurā ieritināties. Nu jau es pilnīgi varu saprast parfīmfani, kura atzinās, ka, pat dodoties laivu braucienā pa upi, sasmaržojoties ar Dzing!, jo tas viņā radot drošības sajūtu.

Man nav ne jausmas, kas tieši rada šo komforta un mājīguma efektu. No notīm, kuras pieminētas Dzing! aprakstā, reālajā dzīvē es spēju atšifrēt smalkādas aromātu, kaut ko dūmainu, iespējams arī vaniļu un muskusu. Nekādas rozes vai apelsīnu ziedus atrast šajā kompozīcijā man vēl nav izdevies, kaut arī tie tur esot. Kā jau esmu minējusi, man nepatīk brutālā aromātu sadalīšana pa sastāvdaļām. Dzing! ir oriģināla, ideāli noapaļota kompozīcija, kuras skanējums (vismaz uz manas ādas) laika gaitā īpaši nemainās – tas vienkārši lēnām un nemanāmi izgaist un nākamajā rītā jau ir kaut kur pazudis  – gluži kā kaķis, kurš nāk un iet, kad pašam tīk.

Kaut arī es minēju kaut ko par saldumu, šīs smaržas droši var izmēģināt arī vīrieši. Tām piemīt kaut kas no ādas seglu elegances. Dzing! ir visai diskrēts – šo kaķi mierīgi var ņemt līdzi arī uz biroju, vienīgi, nevaru galvot, ka tas nenovirzīs jūsu domas no darba pilnīgi citā virzienā.

P.S. Ja arī jūsu deguns ir ieintriģēts iepazīties ar Dzing!, varat neatkārtot manu «operāciju x» ar paraudziņa pasūtināšanu internetā – vienkārši iegriezieties veikalā Neroli, kur, kā vēlāk atklāju, L’Artisan Perfumeur aromātiem atvēlēts vesels stūris. (Lai jūs neiedomātos, ka mēģinu šo veikalu kaut kā īpaši reklamēt, adresi neteikšu!)  Un pie reizes izmēģiniet vēl kādu no brīnumdares Olīvijas Džakobeti radītajiem aromātiem – piemēram, melnās tējas aromātu Tea For Two vai vasarīgi zaļo vīģu aromātu Premier Figuier, par kuriem runāsim kādā citā reizē.

Ilustrācija: Lote Vilma Vītiņa

 

 

Šis ieraksts tika publicēts Bez tēmas ar birkām , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Viena atbilde uz L’Artisan Perfumeur Dzing! – mans piemīlīgais, maigais zvērs

  1. turbo-kotlet saka:

    Paldies par interesanto materiālu!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *