Laipni lūdzam “Apelsīnu Brīvvalstī”!

Screen shot 2016-01-29 at 4.07.43 PM

Lai gan Etat Libre d’Orange (saīsinātiELDO) jau gadus četrus nemainīgi atrodas manā top 10 zīmolu sarakstā, nebūt neesmu vēl iepazinusi visus šīs kompānijas radījumus. Tāpēc mani vēl jo vairāk iepriecina tas, ka arī Rīgā tagad var iegādāties ELDO smaržas. Rūdolfs Spots (viens no nedaudzajiem vīriešu kārtas pārstāvjiem Rīgā, kurš patiešām kaut ko saprot no parfimērijas) kopš pagājušā gada nogales piedāvā ELDO aromātus savos tirdzniecības punktos – veikalā Spots Miesnieka ielā krastmalā un frizētavā Rīgas Bārddzinis Berga bazārā. Ceru, ka Etat Libre d’Orange trakulīgais revolucionārisms līdzsvaros līdzšinējo visai konservatīvo britu zīmola Floris piedāvājumu.

No 29 aromātiem, kuri šobrīd ir ELDO piedāvājumā, trīs es teju vai pielūdzu un vismaz četri man ļoti patīk. Arī vienīgais aromāts manā pieredzē ever, kuru es burtiski nepanesu, ir radīts zem ELDO zīmes. Secinājums – šie ir aromāti neatstāj vienaldzīgu. Tās ir smaržas pieaugušiem, domājošiem un inteliģentiem cilvēkiem. Es neteicu – veciem, drīzāk, tādiem, kuru dzīvē vecumam nav nekādas nozīmes. Nozīme ir personībai, izglītībai un humora izjūtai. Vēl vairāk – prasmei paironizēt par sevi. Viss, ko varu teikt par ELDO aromātiem, ir – izmēģiniet un atrodiet savējo! Kas attiecas uz cenām, kopumā ELDO nepavisam nav pieskaitāms “dārgajam galam” (ja runājam par nišas smaržām) un cenas piedāvājums Rīgā daudz neatšķiras no internetā atrodamā. Sekodegunam arhīvā var atrast vairākus rakstus, kas veltīti ELDO aromātiem, tāpēc šoreiz īsi par maniem iecienītākajiem.

Fat Electrician – par spīti nosaukumam, skaists vetīvers, ar izteiktām mirrēm izskaņā, kas liek nēsātājam justies “kā baznīcā”. Vienlīdz piemērots kā vīriešiem, tā sievietēm un transvestītiem.

Rien – labākais no man zināmajiem ādas (leather) aromātiem. Viens no nedaudzajiem, kurā aldehīdi man nekrīt uz nerviem. Ja kāds tev jautās – “kas tas ir, pēc kā tu tik brīnišķīgi smaržo?” varēsi droši atbildēt – “Nekas!” …kas, protams, ir acīmredzami meli, jo Rien nevar nepamanīt!

Like This – veidots kā veltījums dievišķajai Tildai laikā, kad viņa vēl bija izteikta rudmate. Silts kā kašmira džemperis, ļoti oriģināls un androgīns. Iesākumā šis aromāts man šķita sievišķīgs, kamēr neuzzināju, cik labi tas “izklausās” uz Franciska ādas.

Jasmine et Cigarettes – vintidžīgs, elegants un tikpat asprātīgs kā nosaukums. Tikai pilnīgam lumpenim Marlēna Dītriha, kas noslēpumaini tinas tabakas dūmos, var likties vecmodīga. Ir parādības, kas stāv pāri modei un laikam.

Eau de Protection – pirmā Bulgārijas roze, kuru spēju pieņemt un pat valkāt. (Tagad tai pievienojies arī Atelier Cologne aromāts Rose Anonime) Starp citu, šis aromāts ir veltījums Almodovara iecienītajai aktrisei Rozijai de Palmai (Rossy de Palma).

The Afternoon of a Faun – ne tik izteikts un spilgts kā Rien, bet arī gaumīgs ādas aromāts, radīts iedvesmojoties no Ņižinska Fauna lomā. Ja kāds par šo performanci neko nav dzirdējis, labs iemesls par to painteresēties.

 

 

Šis ieraksts tika publicēts Bez tēmas ar birkām , , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *