Gimme a break! Vasara ar Diptyque

Screen shot 2015-07-20 at 8.25.00 PM

Vasara ir gadalaiks, kad roka tā vien stiepjas pēc lubu literatūras. Un kuram gan tiek nodarīts ļaunums, ja reizi gadā es tāpat vien palasu ko vieglprātīgu no sērijas “Kāpēc francūzietes nekļūst resnas”? Gribas taču dažreiz atvilkt elpu no eksistenciālu jautājumu risināšanas! Līdzīgi ir ar smaržām – lai kā es nemīlētu Endiju Taueru (Šveices zīmola Tauer Perfumes dibinātājs), vasarā bieži vien paslīd kāja un sagribas ko pavisam vienkāršu un nenopietnu. Nonācu pat tik tālu, ka iegādājos mazītiņu pudelīti Estee Lauder Sensuous Nude. Ak, vai… drīz vien sapratu, ka atpakaļceļš pie meinstrīma aromātiem man tomēr jau ir slēgts… Ja aromāta iesākums ir gluži patīkams, tad pēc pāris stundām tas tomēr sāk smaržot kā aromāts vulgaris.

Tāpēc izmēģinot paraudziņus ar Diptyque (slavena franču niche kompānija jau no 1960-tajiem gadiem) aromātiem, kurus draudzene atveda kā dāvanu no Itālijas, biju priecīga atklāt divus salīdzinoši jaunus aromātus, kas ir kā reiz piemēroti vasarai – lai kāda arī tā pie mums šogad nebūtu…

Geranium Odorata izlaists 2014. gadā. Tas ir patīkami svaigs, reizē zaļš un puķains aromāts, kurš nekļūst prasts arī pēc divām vai trim stundām (jāatzīmē, ka tas arī ir aptuvenais šo smaržu darbības laiks). Pamatakordu veido ciedrs un tonkas pupiņas (ekonomiskais vaniļas aizstājējs), muskuss tuvumā nav manāms, bet rozā pipars, kas ir viena no mūsdienu meinstrīma aromātos visbiežāk sastopamajām notīm, noturas gaumes robežās. Par puķainību šajā aromātā, kā jau var spriest pēc nosaukuma, atbild ģerānija. Ja nu man kaut kas nepatīk kopš bērnības, tad tā ir ģerānijas lapu smarža, bet to laimīgā kārtā šeit nejūt. Strauji uznāk un pazūd bergamote, kas piešķir aromātam citrusa svaigumu. Vetīvers neļauj aromātam kļūt par daudz puķainam un padara to absolūti piemērotu arī vīriešiem. Geranium Odorata pieejams vien eau de toilette koncentrācijā un ne velti tikai 100 ml pudelītē – ar šo daudzumu tā vien pietiktu vienai vasarai, jo, kā jau teicu, aromāts nav īpaši ilgspēlējošs.

Otrs no svaigi nomēģinātajiem Diptyque aromātiem – L’ Eau de Tarocco – radīts 2009. gadā un man uzreiz atsauc atmiņā itāļu Carthusia aromātu Mediterraneo – spridzīgo citronu-apelsīnu fizzu. Vēl bez apelsīniem L’Eau de Tarocco nošu sarakstā pieminēts arī safrāns, kanēlis, roze un… muskuss. Muskusa atliekas uz ādas patiešām nedaudz parādījās pašā vakarā, mazgājoties karstā dušā, bet man izdevās tās ātri vien noslāpēt ar jaunu aromāta devu, kuras iesākumā jūtami vien man patīkamie citrusaugļi. Arī L’ Eau de Tarocco pieejams tikai eau de toilette formātā un 100 ml tilpumā. Šī pudele diez vai izvilktu līdz vasaras beigām – tīri tāpēc, ka gribas vēl un vēl izgaršot tieši pirmo aromāta malku.

Šoreiz manas domas visai atšķiras no manā iecienītajā blogā nowsmellthis publicētās recenzijas, kurā šie Diptyque darinājumi pilnīgi “izsmērēti gar sienu”, nosaucot tos par neinteresantiem, pārāk parastiem un tādā garā. Lielos vilcienos Kevinam ir taisnība, tomēr jāatzīst, ka no lubeņu žanra šie divi tomēr ir ļoti gaumīgi un baudāmi darbiņi ar devīzi – Why not?

Abus aromātus var iegādāties vācu interneta veikalā firstinfragrance, kur pudele Geranium Odorata maksā 79 eiro, bet L’ Eau de Tarocco – 82 eiro, neskaitot sūtīšanu. L’ Eau de Tarocco meklējams īpašā Diptyque odekolonu sērijā, kas man atgādina, lai neaizmirstu piemetināt saviem vīriešu kārtas lasītājiem – šis sarkano apelsīnu aromāts pilnīgi noderīgs lietošanā arī jums!

Šis ieraksts tika publicēts Bez tēmas ar birkām , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Viena atbilde uz Gimme a break! Vasara ar Diptyque

  1. Šodien tieši iedomājos, ka sen nav lasītas Tavas atsauksmes 🙂 No Diptique joprojām wishlistā vīğe

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *