Esxence Milāna. Noslēdzošā 5. sērija. Bandīts un Osmotēka.

Ja jau pat Ugunsgrēks ir nolēmis vairs nevilkt garumā un klapēt ciet to bodīti, arī Milānas smaržu seriālam reiz ir jābeidzas. Vēlreiz atskatoties uz māksliniecisko smaržu izstādē nu jau vairāk kā pirms mēneša pieredzēto, noteikti jāpiemin stends, kura dēļ vien bija vērts mērot ceļu uz Itāliju (ja neskaita, protams, pavasari).

Šajā nelielajā stendā izvietotas kastes ar necilām, brūnām stikla pudelītēm, tomēr katrs, kurš šeit apstājas, vairs nav prom dabūjams, jo šeit iespējams paostīt veselu rindu (cik vien deguns atļauj) senu un slavenu aromātu oriģinālus. Proti, šīs ir smaržas, kuras radītas precīzi pēc oriģinālās parfīma receptes, kura saglabāta L’Osmotheque* muzeja krājumos. Smaržu muzejs atrodas Parīzē netālu no Versaļas pils un vizīte uz turieni ir katra parfīmu cienītāja (tagad arī manā) must go sarakstā.

Jau pasmaržojot pirmo manis izvēlēto aromātu, saprotu, ka visi mani priekšstati par vintage smaržām ir bijuši greizi. ĪSTAIS Bandit taču ir kas pavisam cits, nekā tas, kuru ar to pašu uzrakstu Bandit šobrīd pārdod Robert Piguet zīmols! Vai tad tā nav pircēju čakarēšana? Tu izlasi aromāta vēsturi, izlasi par slavenībām, kuras savā laikā bijušas kā trakas pēc šī “bandīta”, un domā, ka tev šīs smaržas noteikti patiks, bet paostot esi vīlusies, jo tās ir asas, pārāk negantas un pat nedaudz ķīmiskas. Galu galā, tu nolem, ka ar tevi kaut kas nav kārtībā, ka neesi pietiekami smalka, lai to vispār saprastu. Bet patiesībā izrādās, ka īstais Bandit ir maigs, samtains, bagātīgs, daudzkrāsains… vārdu sakot, tāds, kurā patiešām var iemīlēties!

Arī degunam, diemžēl, ir savas robežas, tāpēc saostījusies Guerlain Apres L’Ondee (bloteris papīra maisiņā vēl joprojām smaržo pēc īstiem flokšiem!), Molyneux Le Numero Cinque un vēl šo to, apstājos. Tagad attopos, ka nepaostīju pašu galveno – Chanel Nr 5, kura veiksmes stāsts man allaž bijis neizprotams… acīmredzot, lai paostītu šo oriģinālu, būs vien jādodas uz Parīzi!

* Osmotēkas vadītāja, starp citu, ir Patricia de Nicolai – parfimēre, kura kopš bērnības bijusi cieši saistīta ar Gerlēnu ģimeni un smaržu pasauli. Viņas zīmola Parfums De Nicolai aromātus var atrast arī Rīgā veikalā Spots.

Šis ieraksts tika publicēts Bez tēmas ar birkām , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *