Deguns vīriešu nodaļā. TOP 5.

Slide1

Neriskēšu ilgāk pārbaudīt puišu pacietību, tāpēc nobliezīšu uzreiz par visiem atlikušajiem deguna TOP 5 vīriešu aromātiem! (Pirmo daļu – aprakstu par Dior Eau Sauvage var lasīt pāris ierakstus atpakaļ).

Esmu izvēlējusies tikai tos aromātus, kurus labprāt valkātu pati, bet lai tas jūs nebiedē – tie nekādā ziņā nav sievišķīgi! (Kaut arī šie termini mūsdienās vispār ir kļuvuši nenozīmīgi.) Vienkārši sagadījies tā, ka man vistuvākie ir koksnes, sandalkoka, vetīvera un citrusu aromāti, kurus mēdz izmantot vīriešiem domātajos aromātos.

Terre d’Hermès nosaukumā minēta zeme, bet man šīs smaržas saistās ar kokzāģētavu. Pirmie akordi piesaka parfimēram Žanam Klodam Ellenai raksturīgās citrusu-greipfrūtu notis, kuru dēļ savulaik iemīlējos viņa aromātā Jardin Sur le Nil. No visas Terre sastāva smaržu buķetes varu atpazīt melno piparu, ciedra un vetīvera notis, bet neviena no tām nav soliste šajā harmoniskajā ansamblī. Parasti iesaku iegādāties eau de parfum vai parfum versijas, bet šoreiz Terre eau de toilette man patīk labāk. Tā ir vieglāka un pavasarīgāka. Meitenēm varu ieteikt izmēģināt kā Terre miksējas ar citiem Ellenas darbiem – kaut vai to pašu Jardin Sur le Nil.

Starp citu, nesen Kolonnā uzdūros man nezināma itāļu zīmola Erbario Toscano aromātam Black Pepper Perfume, kurš nu vienkārši nepieklājīgi atgādina Terre. Nezinu, vai šis ir apzināti radīts plaģiāts, bet tā cena ir uz pusi zemāka. Black Pepper ir arī uz pusi mazāk noturīgs, bet, no otras puses, tas nemaz nav slikti, jo īstais Terre aromāts izskaņā iegūst kādu īpaši ilglaicīgu vīrišķīgu noti, kura drīz vien sāk besīt.

DSquared Potion man bija īsts atklājums. To var iegādāties visos parfimērijas veikalos arī 30ml iepakojumā par šādai kvalitātei ļoti saprātīgu cenu. (Parfīmfanu sapnis – lai visi aromāti būtu pieejami arī 15 ml pudelītēs – laikam nepiepildīsies nekad). Kopš pavasara iestāšanās Potion manā vēlmju sarakstā ir noslīdējis stipri uz leju, jo tā sandalkoka un garšvielu aromāts ir vairāk piemērots vēsam laikam. Tomēr jauki apzināties, ka ir kāds slepens ierocis pret depresiju vēlāk, kad īsā ziemeļu vasara būs pagājusi. Jāatzīmē, ka sieviešu Potion variants ir pilnīgi garām un nesaprotu, kam tas vispār bija vajadzīgs. Es arī šo pašu, tā saukto, “vīriešu” aromātu iegādātos bez mazākās vilcināšanās, ja vien mans hobijam atvēlētais budžets nebūtu ierobežots.

L’Artisan Perfumeur Mechant Loup – (tulkojumā no franču valodas – ļaunais vilks) – Rīgā atrodams tikai Neroli veikalā. Šeit tas esot viens no pieprasītākajiem aromātiem. Acīmredzot, mani ceļi nekrustojas ar večiem, kuri šīs smaržas pērk, jo vēl nekad neesmu sajutusi šo aromātu publiskajā telpā. “Vilciņu” atradām, mērķtiecīgi ķemmējot veikalus, lai atrastu smaržas manam vīriešu kārtas draugam Mednim. Viņš savās mākslinieka fantāzijās bija uzbūris sapņu aromātu, kurš dvesmotu pēc meža un sūnām. Vienīgās, kuras kaut cik atbilda iecerētajam, bija “vilciņš”. Kaut kas no meža, šajās smaržās ir, bet skuju koki gan šeit neaug. Kritušās lapas, mizas un rudenīgi dūmi – šādu meža ainavu uzbur šobrīd pats pieprasītākais franču parfimērs Bertrāns Dišofūrs (Bertrand Duchaufour) . “Vilciņš” ir visai vīrišķīgs aromāts, bet Mednim īpaši patīk fakts, ka to esot iecienījusi Penelope Krūza. Uz priekšu, drosmīgās sarkangalvītes, kas “no vilka nebaidās” – pamēģiniet šo meža zvēru pieradināt! Ja vien atmiņa mani neviļ, tad 100ml pudele izmaksāja zem 70 ls, bet interneta veikalos var atrast arī mazākus tilpumus par attiecīgi mazākām cenām.

Acqua di Parma Colonia Intensa aromāts varētu noslēgt šo vīriešu TOP 5, atgriežoties pie saknēm un klasikas – tas ir savā ziņā radniecīgs Dior Eau Sauvage. Arī Colonia Intensa pirmie akordi ir svaigi citrusīgi, kas padara to piemērotu valkāšanai tieši šobrīd – vasaras sākumā. Šo aromātu radījis Alberto Morilass, kurš savā laikā bijis viens no revolucionārā CK One autoriem. Nespēju izskaidrot, kāpēc, bet Colonia Intensa mani uzrunā vairāk, nekā turpat blakus plauktā esošais odekolons Colonia Assoluta, kuras autori ir Žans Klods Ellena un Bertrāns Dišofūrs – vienkārši nepārspējama degunu komanda. Katrā ziņā ir vērts izmēģināt abus minētos odekolonus un arī citus alternatīvā zīmola Acqua di Parma aromātus, kas atrodami Stockmann pirmajā stāvā. 

Šis ieraksts tika publicēts Bez tēmas ar birkām , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *