Mēness un sēnes. Tauer Perfumes aromāts Sotto la Luna Gardenia

Screen shot 2014-11-29 at 10.53.30 PM

Pilnmēness ietekmē notiekot visādas maģiskas lietas – dažs labs, guļot mēness starā, varot pat pārvērsties par vilkati. Ar jauno Endija Tauera (Andy Tauer) aromātu Sotto la Luna Gardenia arī notiek ļoti dīvainas pārvērtības – mēness ietekmē gardēnija dažu minūšu laikā pārvēršas par… sēni!

Šveices zīmola jaunākā aromāta pirmais akords ir ļoti interesants. Šķiet, ka ļoti dažādi, pat nesaskanīgi dzīpari savērpti vienā aukliņā, tomēr saglabājot katrs savu atsevišķo toni. Sajūtama arī gardēnijai līdzīga smarža, tikai tā ir “gardenia noir”, kurai atņemtas visas saldi svaigās notis un palikušas tikai tumšās. Nu, jā – under the moon… Taču tikko esmu sākusi sajūsmināties un iedziļināties pirmajā akordā, mirklis jau ir zudis un pēkšņi visās malās sāk smaržot sēnes! Ja Tūves Jansones Mija, uzrāpusies uz skapjaugšas, tikai biedēja Bailuli ar dzīvajām sēnēm, kas lienot iekšā pa durvju apakšu, tad te nu tas notiek – sēnes ir klāt! Negribu teikt, ka šī smarža būtu pretīga, nē, tā ir svaiga un latviešiem kā sēņotāju tautai, iespējams, pat patīkama. Tomēr, varu iedomāties, cik izbrīnītus skatienus man veltītu līdzbraucēji liftā, ja sajustu no manas puses plūstam šādu aromātu. Labā ziņa ir tā, ka sēņu smarža nav ilglaicīga – jau pēc pusstundas tā ir izzudusi, atstājot pārsteidzoši “normālu”, saldi nomierinošu vaniļas – ambras smaržu. (Kamēr jūs tiksiet līdz teātrim, sēņu aroms jau būs izgaisis un visi varēs netraucēti baudīt izrādi.) Izskaņa, salīdzinājumā ar pirmajām opusa daļām, turpina skanēt visilgāk – vēl stundas trīs ik pa brīdim uzvēdī patīkams saldums, kurā nav ne mazāko aizdomu par sēnēm. Tā teikt, čuči saldi, mazo draudziņ, tas viss bija tikai sapnis! Atšķirībā no agrākajiem Endija aromātiem, kurus esmu iepazinusi, šajā nemaz nesajūtu viņam raksturīgo akordu, kuru parfīmfani mēdz apzīmēt ar tauerade (pēc analoģijas ar guerlinadeGuerlain klasiskajām smaržām raksturīgo nošu kopumu).

BET! Kā jau tas bieži notiek ar smaržām, kas pirmajā brīdī šķiet dīvainas, biežāk tās lietojot, tu sāc pamanīt arvien vairāk dažādu nianšu un pakāpeniski pie tām pierodi un pat iemīļo tās. Līdzīgi ir ar šo aromātu – man tik interesants šķita pats pirmais, ātri izgaistošais akords, ka, mēģinot to atšifrēt, turpināju smaržas uzpūst ik pēc neilga laiciņa, kamēr mazais paraudziņš nu jau ir teju tukšs. Tagad pat aromāta izskaņa man sāk šķist interesanta un bez maz vai sāku ticēt tiem retajiem faniem, kuri sajūsmā sit plaukstas un solās tūliņ pat pirkt vislielāko Sotto la Luna Gardenia pudeli. (Pudele gan, starp citu, izskatās ļoti iekārojama). Tomēr lielākoties komentāri par šo gardēniju-vilkati ir vilšanās pilni. Varbūt mēs vienkārši vēl neesam līdz šim aromātam izauguši? Runā, ka Gardenia ir tikai pirmā epizode Sotto la Luna sērijā, tāpēc būs interesanti, ar ko tas viss vēl beigsies un kas vēl un par ko pārvērtīsies mēness ietekmē. Katrā ziņā uzticamos Endija pielūdzējus tik viegli vis ar dažām sēnēm neiebiedēsi!

Kā jau esmu rakstījusi iepriekš, Endijs ir ķīmiķis, kurš 2005. gadā drosmīgi pametis savu iepriekšējo silto darbavietiņu, lai pilnībā pievērstos savam hobijam, radot pats savu zīmolu. Negaidīti (bet likumsakarīgi) Tauer Perfumes iegūst pasaules slavu pēc tam, kad Luka Turīns saceļ vai debesīs Endija darinājumus savā Perfumes. The Guide rokasgrāmatā.

Fotogrāfijās Endijs joprojām izskatās aizkustinoši ne-glamūrīgs. Simpātiski arī tas, ka par spīti pasaules slavai, Endijs savu uzņēmumu nav pārvērtis par nez kādu milzu fabriku, dzenoties pēc peļņas, bet joprojām katram pirkumam interneta veikalā pievieno ar savu roku parakstītu pateicības kartīti. Un turpina veidot ko jaunu un interesantu. Tāpēc visu cieņu arī šim meža dīvainītim!

Ja radusies interese iepazīties ar Endija unikālajiem darbiem, iesaku ielūkoties Tauer Perfumes mājas lapā šeit, un pasūtināt discovery komplektu ar piecām paraudziņu pudelītēm pēc savas izvēles. Tauera smaržas var nopirkt arī Vācijas interneta veikalā firstinfragrance jeb ausliebezumduft. Tikai ņemiet vērā, ka “Tauers” salīdzinājumā ar ierastajām veikala smaržām ir kā eļļas glezna pret izdruku. Jebšu kā simfonija pret mobīlā tālruņa melodiju (šo salīdzinājumu es aizņēmos no Lukas Turīna). Mani Tauer Perfumes favorīti vēl joprojām ir Incense Rose, Lonestar Memories un L’ Air du Desert Maroccain.

Ar labu nakti!

Screen shot 2014-11-29 at 10.55.17 PM

 

Šis ieraksts tika publicēts Bez tēmas ar birkām . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *