Kā pieradināt īrisu? Iris des Champs

Nezinu, kāpēc, bet agrāk man īrisa aromāti nepatika. Vienā brīdī sāku no tiem pat apzināti izvairīties. Tomēr izrādās, ka līdz šim satiktie nebija “īstie” – vienmēr pa vidu iejaucās sasodītais baltais muskuss un sabojāja pat aromātu, kurš iesākumā likās “okei”.

Pirmais aromāts, kurš lika man ar citām acīm (degunu) paskatīties uz īrisa noti, bija Hiris no Hermes, kurš bija izsmalcināti pūderīgs un ļoti labi iedzīvojās uz manas ādas. Laikam jau esmu uz viena viļņa ar Olīviju Džakobeti – Philosykos, Dzing! un citu izcilu aromātu autore, no kuras “paletes” esmu gadu gaitā kļuvusi atkarīga. Pēc iepazīšanās ar Hiris biju jau atvērta arī citām attiecībām ar īrisu un te manā ožaslaukā nonāca ārkārtīgi klasiskā Parīzes smaržu zīmola Houbigant paraudziņš Iris des Champs. Vasaras sākumā šis “lauku” īrisa aromāts man vairāk likās tāds kā putekļains un senatnīgi pūderīgs, bet tagad, kad laukā ir silts un pat karsts, piepeši uzplaukst aromāta svaigums, kuru aromātam piešķir maijpuķītes un ilang-ilang notis. Savu plusiņu ievelk arī sandals pamatnotīs, jo esmu neglābjama sandala fane. Savukārt mans nīstais muskuss, kurš tiek pieminēts arī Iris des Champs nošu sarakstā, ir tik meistarīgi sablendēts ar visām pārējām notīm, ka netraucē itin nemaz. Šo īrisa aromātu ļoti piemērotu vasarai padara tā “ziepīgā” tīrības sajūta. Aromāts ir tikpat elegants, kā pudele, kurā tas atrodas, tomēr, salīdzinot ar citiem šī senā parfimērijas zīmola aromātiem, tam nepavisam nepiemīt “old ladies” sajūta, kura bieži vien pavada vēsturiskos šipru aromātus.

Nestāstīšu jums pasaciņas no grieķu mitoloģijas par dievieti Īrisu, kura nokāpj no debesīm pa varavīksni, bet, kas gan man šķiet svarīgi – īriss ir zemes aromāts. Tāpāt kā vetivērijas smaržīgo eļļu, arī īrisa smaržu materiālu izvelk no saknēm, nevis no ziediem. Tas varētu būt vēl viens iemesls, kāpēc īriss man kļuvis aktuāls tieši šobrīd, reizē ar nepieciešamību pēc zemes enerģijas.

Šī izcilā īrisa aromāta autors, starp citu, izrādījās Matjē Nardēns (Mathieu Nardin), no kura veidotajiem aromātiem, vislabāk esmu pazīstama ar smaržām, kuras viņš radījis Losandželosas zīmola Regime des Fleurs Havaju salām veltītajai līnijai. Varbūt ošņāju tos tik ilgi, kamēr arī Matjē mani pieradināja pie savas smaržu paletes? Katrā ziņā, iesaku pamēģināt Iris des Champs īrisa nīdējiem un vienaldzīgajiem, jo kas zina – jūs varat negaidīti attapties pretējā frontē tāpat kā es.

Paraudziņu vai pilnu pudeli (cena 145 eiro par 100 ml) iespējams iegādāties pie firstinfragrance.com šeit. Ak, un ko es šeit atklāju? Izrādās, ka pastāv arī Iris des Champs ekstrakts (cena 450 eiro par 100 ml) , kas nu jāierindo manā “must try” sarakstā… Toties izvēlei pašā Houbigant mājas lapā links šeit pastāv arī ceļojuma komplektiņi kā eau de parfumextrait versijai.

 

 

 

 

Šis ieraksts tika publicēts Bez tēmas ar birkām , , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *