TOP 5


TOP 5 Rozes

Šis rožu tops vairāk attiecas uz tumšajām rozēm. Iesākumā nevarēju ciest rožu smaržas, “pateicoties” bulgāru rožu eļļai, tomēr nišas smaržas mani pārmācīja un ļāva atkal iemīlēt šo ziedu un smaržu karalieni. Par katru no šiem aromātiem esmu arī kādreiz rakstījusi blogā.

Rūgtena, tumša roze, ar sajūtamu ūda (oud) vai kādu citu sveķu pieskaņu. Varu iedomāties šo aromātu arī kādam drosmīgam vīrietim.

Salīdzinot ar Rose Flash, daudz vieglāka, ar bergamoti virsnotīs, bet citādi, viņas varētu būt māsas.

Sievišķības kalngals. Pūderis, aveņu notis, bet jāatceras, ka Tauera smaržas nekad nekļūst šķebinošas.

Šo varētu nosaukt par rozes avangardu, aromāta iesākums mazliet atgādina aerosola krāsu. Varbūt tieši tāpēc tas man šķiet tik pievilcīgs, interesants, neparasts.

Arī šai rozei ūds palīdz noturēties uz elegances robežas, citādi, iespējams, vaniļa un pūderis to ierautu banalitātē. Bet tāpēc jau Kurkdžans ir “topā”, ka spēj nobalansēt. Parasti gan man viņa smaržas šķiet pārāk saldas.

TOP 5/ Apelsīnziedi/Citronziedi/Neroli

Apelsīnziedu un neroli notis ne ar ko neatšķiras. Savukārt, atšķirt apelsīnziedus no citronziediem smaržās nav nemaz tik vienkārši, tāpēc “metu tos pār vienu kārti”. Apelsīnziedu aromātiem ir tendence smaržot pēc ziepēm, bet labākajās izpausmēs neroli aromāti ir brīnumskaisti un piestāv tikpat labi sievietēm, kā vīriešiem (vēlams baltos kreklos).

  1. Fleur d’Oranger 27. Le Labo. Links uz rakstu šeit.

Ceru, ka kopš Le Labo saimnieki ir mainījušies, šis aromāts nav neko zaudējis no kvalitātes.

  1. Le Troisieme Parfum. Coolife.

Zīmols, kas vairāk izplatīts Amerikā, kvalitatīvs un padārgs. Tai skaitā šis izcili skaists un tīrs “trešajai čakrai” veltītais saulainais apelsīnziedu aromāts.

  1. 1A-33.J.F. Shwarzlose Berlin. Links uz rakstu šeit.

Šis aromāts, kā reiz, varētu vairāk vilkt uz citronziediem, kaut arī konceptuāli stāsta par liepām. Nu, nav tās liepas, nav, bet aromāts vienalga skaists.

  1. Flamenco Neroli. L’Orchestre Parfum. 

Ne tik dzidrs balto ziedu aromāts, šķiet, tumšāku to padara ciedrs, arī vīrišķīgāku.

  1. Neroli&…. Zielinski and Rozen. 

Telavivas brīnišķīgā smaržu studija strādā ar brīnišķīgām, dabīgām izejvielām. Īpaši tas attiecas uz neroli – tāpēc jebkura no Zielinski and Rozen smaržu kompozīcijām, kurās iekļauts “neroli” ir izcili pievilcīga.

 

Vīģu TOP5

Vīģu aromāti man asociējas ar nopļautu zāli, vasaru tepat Latvijā, jo neesmu vēl bijusi Grieķijā. Pie mums pieejamās vīģes garšo un smaržo savādāk.

  1. Philosykos, Diptyque.

Pirmais, kas man “norāva jumtu”, ir Philosykos, viss, kas nāca pēc tam, tiek salīdzināts ar viņu, kaut arī Premier Figuier ir tapis agrāk.

  1. Premier Figuier. L’Artisan perfumeur.

Philosykos vecākais brālis, kuru radīja tā pati parfimēre Olīvija Džakobeti. Šis būs nedaudz zaļāks un svaigāks.

  1. Silk. UERMI

Zīds patiešām varētu smaržot pēc vīģēm. Maigi, neuzbāzīgi, nedaudz saldi, bet pietiekami neitrāli.

  1. Yesterday Haze, Imaginary Authors

Šis aromāts ir nedaudz nepieradināts, iesākumā haotisks. Bet ir vīģes, lauki, pļauja un raža.

  1. Santal Massoia. Hermessences

Nošu sarakstā šim Žana Kloda Ellenas radītajam aromātam vīģes netiek pieminētas, tikai vispārīgi žāvēti augļi, tomēr radniecības saites ar Philosykos ir visai sajūtamas. Saule, vasara, siltums.

Viena atbilde uz “TOP 5”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *